5 найколоритніших маршрутів Україною
на Новий рік
разом з рубрикою телеканалу «Інтер» - «Україна вражає»
Ні морози, ні зливи, ні шалена спека не можуть зупинити знімальну групу рубрики «Ранок з Інтером» – «Україна Вражає». Авторка рубрики Валерія Мікульська щотижня «відкриває» нові унікальні і неповторні куточки України. «Україна Вражає» - це справжній путівник по країні. Збирайтеся і вперед подорожувати! Сьогодні - на вас чекають кращі новорічні маршрути!
Новий рік - це яскраве і веселе свято, що відзначається по всьому світу у ніч з 31 грудня на 1 січня по-різному, проте, скрізь він з особливою теплотою та очікуваннями. Вже з перших чисел грудня у містах, селах, у кожному колективі і кожній родині відчувається наближення цього зимового торжества. Чимало українців обирають для святкування закордонні місцини, однак в Україні є так багато надзвичайних маршрутів, де можна і варто зустріти новий 2017 рік. Україна здатна вас вразити!

Валерія Мікульська
Авторка рубрики
«Україна вражає»
1
Львівські легенди
Львів, Олесько, Підгірці, Золочів, Свірж, Урич, Трускавець
Довжина цілого маршруту: 342 км
Львів - Олесько: 74,4 км
Олесько - Підгірці: 13,6 км
Підгірці - Золочів: 18,3 км
Золочів - Свірж: 54,5 км
Свірж - Урич: 151 км
Урич - Трускавець: 30,2 км
Бюджет
Подорож з заїздами на всі локації обійдеться у 3200-5000 гривень, залежно від обраного типу проживання та транспорту.
Зверніть увагу
Вас не здивує те, що у Львові є леви, зрештою, й сама назва міста це підказує. Однак їх дуже-дуже багато. Й не лише у Львові, а по всій області. Вирушаючи маршрутом «Львівські легенди», спробуйте влаштувати собі міні-квест і знайти якомога більше левів. Вони «живуть» біля ратушей і веж, біля ресторанчиків та кав'ярень, на лавочках і в двориках... Тож їх пошук може стати цікавою пригодою для всієї сім'ї чи друзів!
Додатково відвідайте
У Львівській області варто заїхати у село Розгірче, де є древній скельний монастир. Місцеві жителі кажуть, що ця доісторична печера допомагає знайти відповіді на запитання, вирішити суперечки та віднайти гармонію. Доїхати до печерного монастиря можна поїздом зі Львова (вихід на станції Стинава-Нижня) або автомобілем по дорозі на місто Сколе (їхати 2 години).
Хоча б один раз потрібно зустріти Новий рік у Львові.
Це - справжня казка: чарівний настрій, тонкий аромат кави всюди і дбайливо збережені наші, українські, традиції!

Андрій Данилевич
Ведучий програми «Стосується кожного»
2
Одеські пригоди
Одеса, Петрівка, Нерубайське, Білгород-Дністровський, Шабо
Довжина цілого маршруту: 231 км
Одеса - Петрівка: 68,2 км
Петрівка - Нерубайське: 65,9 км
Нерубайське - Білгород-Дністровський: 87,1 км
Білгород-Дністровський - Шабо: 9,8 км
Бюджет
Мандрівка Одещиною може обійтися у "скромні" 2000-3000 гривень. Та краще взяти додаткові кошти, адже місцеві вина та морепродукти варті того, щоб ними почастуватися.
Зверніть увагу
Існує приказка, що «Одеса починається з «Привозу». І дійсно, щоб повною мірою відчути місто, варто хоча б раз побувати на легендарному ринку. За словами місцевих, тут можна купити все і ще трошки. Проте це не найголовніша особливість ринку. У всі часи «Привоз» був душею і серцем великої Одеси. Тут продавці та постійні покупці часто знають один про одного все, включаючи проблеми дідусів, бабусь, онуків і котів. Це цілий світ зі своєю мораллю, звичаями і традиціями.
Додатково відвідайте
Радимо відвідати перлину Бесарабії - Фрумушику-Нову, що знаходиться за 200 км від Одеси, поруч із селами Старосілля і Весела Долина. Тут ви зможете познайомитися з Бесарабією, її національними садибами періоду ХІХ-ХХ століть, дізнатися все про побут людей тих часів і їхній життєвий уклад. Тут ви побачите овець виняткової каракульської породи, з якими нерозривно пов'язаний розвиток вівчарства в Україні. Ви зможете дізнатися все про це ремесло, побачити, як доять овець, стрижуть, і спробувати домашню бринзу.
Зимой в Одессе – сходите на море. В это время у него особенный, уникальный характер. А, если повезет и будет туманная погода, услышите, как поет маяк. Когда над морем туман, его включают и он гудит. Этот гул похож на рев какого-то раненого животного, которое прибилось к берегу со стороны моря и зовет себе подобных.

Андрій Доманський
Ведучий програми «Готуємо разом» та «Добрий вечір на Інтері»
3
Гуцульський край
Івано-Франківськ, Рогатин, Коломия, Яремче, Буковель, Манява
Довжина цілого маршруту: 375 км
Івано-Франківськ - Рогатин: 77,7 км
Рогатин - Коломия: 127 км
Коломия - Яремче: 46,8 км
Яремче - Буковель: 39,1 км
Буковель - Манява: 84,8 км
Бюджет
Подорож Гуцульщиною у середньому обійдеться близько 4000-5000 гривень. Варто взяти додаткові кошти на непередбачувані витрати, адже в Карпатах до різдвяних та новорічних свят відкриваються дуже багато ярмарок народного промислу.
Зверніть увагу
Після маршруту Гуцульщиною, можна вирушити до Закарпаття: відстань 200+км від Івано-Франківська. Тут окрім чудових краєвидів, давніх замків, варто звернути увагу на термальні курорти - Берегове, Косино, Довге чи Велятин. Й тут таки обов'язково сходіть на дегустацію ексклюзивних карпатських настоянок - медовухи, калганівки, карпатського віскі та інших. Зазвичай вартість близько 100 гривень.
Додатково відвідайте
Якщо залишиться час, варто поїхати в село Криворівня, що за 60 км від Буковеля. Село відоме тим, що тут Сергій Параджанов знімав фільм «Тіні забутих предків». Хата, в якій відбувалися зйомки, нині є музеєм «Хата-гражда».
Новый год в Карпатах – это настоящая сказка! Нет ничего лучше, чем утром 1 января не доедать оливье в душной квартире, а вдохнуть прозрачный горный воздух, стать на лыжи и помчаться навстречу новому этапу жизни. Это будут совершенно другие ощущения, поверьте и попробуйте! На Западной Украине вас ждут Буковель, Драгобрат, Плай и еще много горнолыжных баз, на любой вкус. Даже если во всей стране со снегом не очень густо, в горах он будет непременно. Отойдите от привычного сценария празднования Нового года!..

Анастасія Даугуле
Ведуча програми «Ранок з Інтером»
4
Колоритна Полтавщина
Полтава, Яківці, Диканька, Великі Будища, Опішня, Миргород
Довжина цілого маршруту: 133,7 км
Полтава - Яківці: 4,7 км
Яківці - Диканька: 26,9 км
Диканька – Великі Будища: 10 км
Великі Будища - Опішня: 12,6 км
Опішня - Миргород: 79,5 км

Бюджет
Навіть якщо ви плануєте добряче закупитися керамікою в Опішні, відвідати всі музеї та не економити на харчуванні, маршрут Полтавщиною не потягне більше за 2000-4000 гривень. Всі об'єкти знаходяться поряд, тож витрати на переїзди будуть мінімальними.
Зверніть увагу
Візитівкою Полтавщини є Великі Сорочинці. Однак взимку ви лише зможете побачите місце проведення щорічного Сорочинського ярмарку. Тут варто відвідати Спасо-Преображенську церкву, яка відома тим, що в ній хрестили маленького Миколу Гоголя. Вона здивує вас своїм гарним різьбленим липовим іконостасом і особливою атмосферою.
Додатково відвідайте
Додатково відвідайте садибу-музей Григорія Сковороди в Чорнухах, це наблизить вас до світу мандрівного філософа і поета, якого «світ ловив…, але не спіймав». Тут Григорій Сковорода народився, звідси вирушив до Києво-Могилянської академії. Сюди повернувся 1750 року, коли батьки вже померли. Родовий будинок Григорія Савича добре зберігся і став музеєм.
Наверное, одной из самых колоритных ночей в ожидании Нового года может быть ночь на хуторе близ Диканьки. Это – поселок городского типа под Полтавой, где в это время года устраиваются праздничные представления, и оживают та самая Солоха, Вакула, и прекрасная Оксана. А после выберите время и прогуляйтесь по улочкам самой Полтавы, сфотографируйтесь у памятника галушке, полюбуйтесь монастырями, загляните в музеи и усадьбы…

Роман Кадемін
Ведучий програми «Великий бокс»
5
Таємниці Київщини
Київ, Пирогів, Нові Петрівці, Томашівка, Біла Церква, Трипілля, Переяслав-Хмельницький
Довжина цілого маршруту: 431,9 км
Київ - Пирогів: 19,9 км
Пирогів – Нові Петрівці: 47 км
Нові Петрівці - Томашівка: 84,6 км
Томашівка – Біла Церква: 60,7 км
Біла Церква – Трипілля: 76,7 км
Трипілля - Переяслав-Хмельницький: 143 км

Бюджет
Подорож Київщиною обійдеться в 3000-4000 гривень.
Зверніть увагу
У Бородянському районі Київської області є містечко Клавдієво-Тарасове. Це 51 км від Києва. Тут розміщена фабрика ялинкових прикрас. Під час її відвідування у вас буде можливість не тільки подивитись на процес виготовлення ялинкових прикрас, але й взяти участь у майстер-класі та виготовити власну унікальну іграшку.
Додатково відвідайте
Не залиште поза увагою невеличке село Ясногородка. На вас чекає захоплива подорож до страусової ферми — однієї з найбільших в Україні. Для переважної більшості людей відомості про страуса, цього екзотичного птаха, назавжди пов'язані з Африкою чи з якоюсь іншою тропічною частиною планети. На снігу, на тлі соснового лісу важко уявити собі страуса, та це правда. Під час екскурсії фермою, яка триває одну годину, можна простежити за всіма етапами життєвого циклу екзотичного птаха.
Новий рік у столиці схожий на спалах феєрверка, на святкову гірлянду, на саму новорічну ялинку. Отакий він яскравий! В святкові дні Київ буквально світиться від щастя, щастя у посмішках на чисельних різдвяних ярмарках, в ошатних крамничках, в яскравих костюмованих виставах та концертах . Прогуляйтеся центральними площами, пригостіть себе ароматним глінтвейном , гарячим шоколадом і неодмінно заспівайте колядку під головною ялинкою країни. Проїдьтеся на різдвяному трамвайчику лісовою Пущею. Київське замістя чекатиме любителів зимових розваг. Лижі, санчата, цікаві екскурсії. Гарантую вам, ці канікули неодмінно запам'ятаються.

Валерія Мікульська
Авторка рубрики «Україна вражає»
ТЕСТ
«Україна вражає»
Й досі думаєте куди вирушити святкувати найродинніші свята Нового року та Різдва? Що ж, пропонуємо вам витратити кілька хвилин й дізнатися, який із запропонованих маршрутів підходить вам та вашій сім'ї найбільше. Україна здатна вас вразити - перевірено Валерією Мікульською та телеканалом «Інтер».
Слідкуй за цікавими проектами телеканалу «ІНТЕР»!